OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Piąta Niedziela Wielkiego Postu – 26 marca 2023 r.

Dziś i w przyszłą niedzielę nasi ministranci rozprowadzają palmy. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie na wsparcie naszej Liturgicznej Służby Ołtarza.   

Przyszła niedziela 2 kwietnia to już Niedziela Palmowa czyli Niedziela Męki Pańskiej. Na każdej mszy św. obchodzić będziemy pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy rozpoczynając na początku od poświecenia tegorocznych palm. Tego dnia po mszy wieczornej odbędzie się Parafialna Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Przejdziemy ulicami: Biskupicką, Szkolną, Zgoda, Armii Krajowej i Biskupicką powrócimy do kościoła. Tegoroczna Droga Krzyżowa jest wyjątkowa, ponieważ przypada w 18. rocznicę odejścia do Domu Ojca św. Jana Pawła II, dlatego rozważania podczas nabożeństwa zaczerpnięte będą z nauczania naszego Papieża. Zapraszamy wszystkich parafian do jak najliczniejszego udziału. Niech udział w Drodze Krzyżowej będzie znakiem poparcia dla św. Jana Pawła II.   

Parafialne rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach 26-28 marca. W niedzielę Msze św. według stałego grafiku. W poniedziałek i wtorek Msze Św. z nauką rekolekcyjną o godz. 10.00 i 18.00. Ofiary zbierana na tace w poniedziałek i wtorek będą przeznaczone dla ks. Rekolekcjonisty jako nasze podziękowanie za wygłoszone dla nas rekolekcje.   

Dziś do nabycia jest albumowe wydanie „Gościa Extra” w cenie 14 zł. Tematem numeru są Znamiona Męki Pańskiej.   

W Niedzielę Palmową Mszę Św. dla dzieci rozpocznie procesja z palmami, dlatego prosimy aby wierni na początku Mszy Świętej zgromadzili się na placu przed kościołem.   

Z tyłu za ławkami wyłożone są kosze, do których możemy składać trwałe produkty spożywcze do wielkanocnych paczek dla naszych najuboższych parafian.   

Kalendarium roku jubileuszowego:

  • 11 lutego – Wspomnienie NMP z Lourdes. Parafialny Dzień Chorych
  • 29 marca – Dzień zakończenia jubileuszowych rekolekcji wielkopostnych
  • 16 kwietnia – Niedziela Miłosierdzia Bożego. Dzień Jubileuszu wspólnot parafialnych
  • 4 maja – Dzień patrona parafii św. Floriana, bierzmowanie, Dzień Jubileuszu dzieci i młodzieży
  • 11 czerwca – Główny dzień obchodów jubileuszowych z udziałem Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego, rocznica konsekracji kościoła
  • 26 listopada – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, zakończenie Roku Jubileuszowego
  

: