OGŁOSZENIA PARAFIALNE

28.11.2021 r - I Niedziela Adwentu

Rozpoczynamy Adwent. Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest czasem przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, który przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje się dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest „okresem pobożnego i radosnego oczekiwania”.   

W Adwencie zapraszamy na Msze św. ku czci Matki Bożej tzw. Roraty, które odprawiane będą od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Dzieci uczestniczące w roratach będą otrzymywały okolicznościowe pamiątki.   

Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie.   

Z racji I piątku miesiąca, 3 grudnia spowiedź od godz.17.30. Po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na Adorację Najśw. Sakramentu, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 20.00. (W miesiącach zimowych, adoracja będzie krótsza o godzinę)   

W sobotę 4 grudnia o godz. 8.00 Msza Święta i nabożeństwo wynagradzające ku czci Niep. Serca NMP. Po nabożeństwie spotkanie w Organistówce Żywego Różańca i Straży Honorowej NSPJ.   

Od dzisiejszej niedzieli możemy nabyć własnoręcznie wykonane przez Siostry Klaryski z ul. Kępińskiej kartki Bożonarodzeniowe. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wsparcie brwinowskiego klasztoru.   

Pod chórem u pana Organisty możemy nabyć opłatki wigilijne.   

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W zakrystii są do nabycia: "Gość Niedzielny" i Niedziela. Na stoliku za ławkami jest wyłożony nowy numer "Florianusa".   

: